Aktualności

Odwołane. kino Luna: “Australia, Nowa Zelandia i wyspy Pacyfiku”

Zapraszamy w czwartek, 26 marca o godz. 19.00 na spotkanie z Tomkiem Gorazdowskim pt.: “Australia, Nowa Zelandia i wyspy Pacyfiku”. Pokaz odbędzie się w ramach VII edycji spotkań podróżniczych In Mundo. Odkrywaj z nami świat, kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł. KUP BILET

Zabierzemy Państwa w podróż na drugą stronę świata. Nowa Zelandia na wyspie północnej okazuje się być świetna, a na południowej absolutnie zjawiskowa. I wrażenie to nie mija nawet po miesięcznym pobycie w raju. Bo czy wyobrażają sobie Państwo jak niebieska jest woda na Bora Bora, jak zielono jest na Moorea i jak wygląda perfekcyjny atol na Aitutaki i jak gadają wulkany na Vanuatu. A na dodatek, najciekawsze miejsca północno-zachodniej Australii, jeszcze ciekawsze w kontekście tragedii pożarów z jakimi zmaga się Australia teraz. Spotkanie z łapaczem węży, podniebnym kontrolerem rekinów, najbardziej jadowitym pająkiem na świecie i gościem, który sobie z nimi radzi. Po  obejrzeniu tych zdjęć, natychmiast podejmiecie decyzje o podróży tam. 

Tomek Gorazdowski – od 25 lat dziennikarz Trójki, zajmujący się głównie sportem i motoryzacją. Ale ponieważ chyba największą jego pasją jest podróżowanie, zatem podróżuje. Czasami nawet udaje się to połączyć z pracą. W ramach trójkowych projektów wymyślił, zorganizował , pojechał i w jednym kawałku wrócił z, między innymi takich wyjazdów jak “Motocyklem dookoła świata”, “Przez 3 Ameryki, z Alaski do Ziemi Ognistej”, czy ” Z Timoru, z wizytą do księcia Bhutanu”. Rok temu  w kolejnym trójkowym projekcie pt “Tomek na końcu świata. Australia, Nowa Zelandia i wyspy Pacyfiku” pojechał opowiadać o drugiej stronie świata. Do odwiedzenia na świecie zostało mu już chyba mnie niż więcej krajów. O podróżach napisał dwie książki, a w 2009 roku dostał Kolosa za motocyklową podróż dookoła świata i relacje z niej.