Aktualności

31.01 Warszawa: “Milion kroków przez Izrael”

Zapraszamy w czwartek, 31 stycznia o godz. 19.00 na pokaz slajdów: “Milion kroków przez Izrael” autorstwa Łukasza Supergana. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań “Slajdy In Mundo w Lunie”, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

Poznać i zrozumieć Izrael, ziemię świętą, a zarazem rozrywaną konfliktami? Jak to zrobić? Jak znaleźć historie, które opowiedzą to miejsce najlepiej? Łukasz Supergan zdecydował, że najlepszym sposobem będzie przejście tego miejsca siłą własnych nóg. Wyruszył na Bliski Wschód, by w latach 2017 i 2018 przejść 1500 km pieszo przez Izrael i Terytoria Palestyńskie.
Idąc przez pustynię zmagał się z brakiem wody i szukał cudów natury. W miastach, przy obozowych ogniskach i pod dachami domów szukał odpowiedzi na pytanie: czym jest współczesny Izrael? Odwiedzał ultraortodoksów i hipisów, Palestyńczyków i Żydów, ludzi mieszkających w Izraelu i mówiących o swoim kraju. Przekraczał mur separacji i konfrontował opowieści słyszane po obu stronach. Pytał o współczesny kształt Izraela i Palestyny.
Efektem jego podróży jest opowieść Ziemi Świętej i jej mieszkańcach.

Łukasz Supergan – specjalista od wypraw długodystansowych, autor i fotograf. Przez 2 lata podróżował poznając 20 krajów Azji. Ma za sobą dwukrotne przejście Łuku Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie), szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii, całość łańcucha Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy. Autor książek „Pustka wielkich cisz” i „Pieszo do irańskich nomadów”. Członek 8a Team oraz ambasador Olympus Polska.