Aktualności

7.03 Warszawa: Namibia „Przez pustynię i busz”

Zapraszamy w czwartek, 7 marca o godz. 19.00 na pokaz slajdów: Namibia “Przez pustynię i busz autorstwa Anny i Krzysztofa Kobusów. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań “Slajdy In Mundo w Lunie”, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

Namibia potrafi zaskakiwać. Tu jest się bardzo blisko przyrody – czasem aż za blisko, gdy słonie rozgoszczą się na campingu, a lwy przejmą turystyczny szlak. Po kilku wyprawach fiordy jeszcze nie jedzą nam z ręki, ale gepardy i owszem. Fascynujące jest też życie miejscowych ludzi: damy Herero noszą wiktoriańskie suknie, ich siostry Himba słyną z oryginalnych rytuałów piękności, zaś Buszmeni spokojnie przetrwaliby kres cywilizacji mając busz.

Anna i Krzysztof Kobusowie. Piszą, fotografują, prowadzą warsztaty dla dzieci i multimedialne prezentacje od przedszkola do seniora. Anka pilotuje grupy, Krzysztof bywa zalatany dronem.  Zdjęcia i relacje z wypraw: malypodroznik.pl i travelphoto.pl. Ich najnowszą książką jest Namibia „Przez pustynię i busz” więcej: przewodniknamibia.pl