Aktualności

9.04 Wrocław: “TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”

Zapraszamy we wtorek, 9 kwietnia o godz. 19.00 na spotkanie “TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”. Podczas spotkania odsłonimy kulisy pracy ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Gośćmi spotkania będą ratownicy TOPR oraz Beata Sabała-Zielińska – autorka książki „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu IN MUNDO „Góry” w kinie Nowe Horyzonty. Cykl realizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu, Programem Polski Himalaizm Zimowy oraz Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław, bilet wstępu na pokaz: 25 zł. KUP BILET

Od ponad stu lat ratownicy TOPR wzbudzają podziw, szacunek, ale też zwykłą ludzką ciekawość. Jak to jest ryzykować swoim życiem, żeby ratować życie innych? Ile czasu trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec Sokół przyleci po rannego zawsze i o każdej porze? Jaką rolę w ratowaniu ludzi odgrywają toprowskie psy? Jak dalece ratownicy ryzykują własne życie? Co ich motywuje? Co denerwuje? Jak się szkolą? Co umieją?

——-

Na wydarzenie nie obowiązuje rezerwacja biletów.
Zakup biletów w kasie kina albo online.