SLAJDY PODRÓŻNICZE W KINIE LUNA

Zapraszamy na piątą edycję slajdów podróżniczych IN MUNDO do warszawskiego kina Luna!

W każdy czwartek, sala kinowa wypełni się pasjonatami podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy, autorzy książek opowiedzą historie z najdalszych zakątków świata. Na dużym kinowym ekranie zobaczymy starannie wyselekcjonowane fotografie i usłyszymy pełne emocji opowieści:

23 listopada (czwartek), godz. 19 Kuba – nie taka rajska wyspa, więcej…
(Jakub Rybicki)

28 listopada (WTOREK), godz. 19 Zimowa Wyprawa K2 1987-1988, więcej…
(premiera filmu Darka Załuskiego)

30 listopada (czwartek), godz. 19 Droga. 4000km pieszo do Santiago de Compostela, więcej…
(Łukasz Supergan)

7 grudnia (czwartek), godz. 19 Pakistan – od lodowców Karakorum nad morze w Karaczi, więcej…
(Monika Witkowska)

11 stycznia (czwartek), godz. 19 Bhutan – kruki, korona, śmierć, więcej…
(Bartek Sabela)

Program kolejnych 14 spotkań w sezonie zimowo-wiosennym podamy wkrótce.

Bilet wstępu na jeden pokaz: 18 zł
Liczba biletów ograniczona

Przedsprzedaż biletów na pokazy od 23 września przez internet TUTAJ
w kasie kina Luna – codziennie 30 minut przed pierwszym seansem kinowym
telefon do kasy kina:
22 621 78 28,  22 628 98 65
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

WSPÓŁPRACA:

SPONSORZY:

Klub Podróży HORYZONTY  Oly_LogoLens_neg_xl   

PATRONI MEDIALNI:

logo_podroze ip_patronat Fotografuj.pl Ceneria.pl LOGO_BEZDR_ORANGE_POZIOM_2007    logo_Zorientowani

Podczas 5 edycji cyklu “In Mundo w Lunie” zobaczyliśmy:

5 października (czwartek), godz. 19 Maluchem przez Azję, więcej…
(Arkady Paweł Fiedler)

12 października (czwartek), godz. 19 Antarktyka – stacja polarna, lodowce, pingwiny, więcej…
(Piotr Horzela)

19 października (czwartek), godz. 19 Nowa Zelandia – na szlaku przygody, więcej…
(Małgorzata i Marcin Złomscy)

26 października (czwartek), godz. 19 Gruzja – tajemnice Wschodniego Kaukazu, więcej…
(Magdalena Konik)

16 listopada (czwartek), godz. 19 Chiny z dala od wielkiego miasta, więcej…
(Anna Jaklewicz)

Podczas 4 edycji cyklu “In Mundo w Lunie” zobaczyliśmy:

6 października (czwartek), godz. 19.00 Jukon – rowerem przez północnokanadyjską zimę
(Kamila Kielar)

13 października (czwartek), godz. 19 Pomiędzy Oceanami, z dwiema córeczkami
(Anna i Thomas Alboth, Rodzina bez Granic)

20 października (czwartek), godz. 19 Sudan Południowy – historie przeróżne
(Piotr Horzela)

27 października (czwartek), godz. 19 Patagonia – droga na Południe
(Małgorzata i Marcin Złomscy)

3 listopada (czwartek), godz. 19 Kolej Transsyberyjska
(Michał Książek)

10 listopada (czwartek), godz. 19 Kamczatka, więcej…
(Kamila Kielar)

17 listopada (czwartek), godz. 19 Wielkie święta nad Gangesem, więcej…
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

24 listopada (czwartek), godz. 19 Góry z duszą II, więcej…
(Monika Witkowska)

1 grudnia (czwartek), godz. 19 Na rozdrożach, czyli historie, które zmieniły bieg naszych podróży, więcej…
(Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik)

8 grudnia (czwartek), godz. 19 Rowerami na krańce świata, więcej…
(Agnieszka i Mateusz Waligóra)

12 stycznia (czwartek), godz. 19 Afrykańskie M&M, więcej…
(Monika Witkowska)

19 stycznia (czwartek), godz. 19 Turcja – Czy Św. Mikołaj lubił tulipany?, więcej…
(Anna i Krzysztof Kobusowie)

26 stycznia (czwartek), godz. 19 Afrykańska odyseja, osobową Toyotą przez Saharę, więcej…
(Małgorzata i Marcin Złomscy)

2 lutego (czwartek), godz. 19 Syberia – Long Walk Plus Expedition, więcej…
(Tomasz Grzywaczewski)

10 lutego (PIĄTEK), godz. 19 Tybet – jedwabnym szlakiem na dach świata, więcej…
(Anna i Marcin Szymczakowie)

11 lutego (SOBOTA), godz. 19 Kulisy pracy fotografa National Geographic, więcej…
(Marcin Dobas)

23 lutego (czwartek), godz. 19 Mustang – polska ekspedycja naukowo-filmowa do Królestwa Lo, więcej…
(Eliza Kugler, Paula Rettinger, Krzysztof Podniesiński)

2 marca (czwartek), godz. 19 Norwegia – zew Północy, więcej…
(Konrad Konieczny)

9 marca (czwartek), godz. 19 Himachal Pradesh – na styku kultur, więcej…
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

16 marca (czwartek), godz. 19 Gruzja – gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością, więcej…
(Anna i Marcin Szymczakowie)

23 marca (czwartek), godz. 19 Pod ciemną skórą Filipin, więcej…
(Tomasz Owsiany)

30 marca (czwartek), godz. 19 Wielki Szlak Himalajski, więcej…
(Joanna Lipowczan, Bartosz Malinowski)

6 kwietnia (czwartek), godz. 19 Hulajnogą i autostopem do Chin, za garść złotówek, więcej…
(Tomasz Jakimiuk)

27 kwietnia (czwartek), godz. 19 Indonezja. Po drugiej stronie raju, więcej…
(Anna Jaklewicz)

11 maja (czwartek), godz. 19 Transameryka. Na czterech kołach przez Kanadę, USA i Meksyk, więcej…
(Marta Owczarek i Bartek Skowroński)

25 maja (czwartek), godz. 19 Wszystkie ziarna piasku. Sahara Zachodnia, więcej…
(Bartek Sabela)

2 listopada (czwartek), godz. 19 Życie i śmierć na Drodze Umarłych, więcej…
(Tomasz Grzywaczewski)

Podczas 3 edycji cyklu “In Mundo w Lunie” zobaczyliśmy:

15 października (czwartek), godz. 19.00  Hecho en Bolivia. Opowieści z serca Andów
(Agnieszka i Mateusz Waligóra)

22 października (czwartek), godz. 19.00  Kuba – muzeum niespełnionych marzeń
(Anna i Krzysztof Kobusowie)

29 października (czwartek), godz. 19.00 Zielona Sukienka. Przez Rosję i Kazachstan śladami rodzinnej historii
(Małgorzata Szumska)

19 listopada (czwartek), godz. 19.00 Z plecakiem przez świat, czyli o tanim podróżowaniu
(Monika Witkowska)

26 listopada (czwartek), godz. 19.00 Jądro Afryki, czyli pieszo przez lasy równikowe Konga
(Dominik Szmajda)

3 grudnia (czwartek), godz. 19.00 Islandia kraj pełen niespodzianek
(Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas)

10 grudnia (czwartek), godz. 19.00 Kołyma. Iwan, kamaz i lód
(Michał Książek)

14 stycznia (czwartek), godz. 19.00 Norwegia – Norð vegr droga na północ
(Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas)

21 stycznia (czwartek), godz. 19.00 W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi 
(Robert Gondek)

28 stycznia (czwartek), godz. 19.00 Rumunia – przez Maramuresz i Bukowinę do Transylwanii
(Anna i Marcin Szymczakowie)

4 lutego (czwartek), godz. 19.00 Gruzja – Na szlaku kamiennych wież
(Mariusz Jachimczuk)

11 lutego (czwartek), godz. 19.00 pokaz przeniesiony na 31.03

18 lutego (czwartek), godz. 19.00 Góry z duszą
(Monika Witkowska)

25 lutego (czwartek), godz. 19.00 Tybet – z Bombaju na Dach Świata,
(Małgorzata i Marcin Złomscy)

3 marca (czwartek), godz. 19.00 Iran – w poszukiwaniu skarbów orientu,
(Anna i Marcin Szymczakowie)

10 marca (czwartek), godz. 19.00 Kaszmir – w poszukiwaniu himalajskiego raju
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

17 marca (czwartek), godz. 19.00 Gdzieś dalej, gdzie indziej
(Piotr Strzeżysz)

31 marca (czwartek), godz. 19.00 Pod stopami słońca, czyli Azja Środkowa i Afganistan na motocyklach,
(Marta Owczarek i Bartek Skowroński)

7 kwietnia (czwartek), godz. 19.00 Bajkał, Kamczatka, Wyspy Kurylskie,
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

5 maja (czwartek), godz. 19.00 Róg Afryki – tajemnice zaginionej Arki i niezwykłe plemiona
(Monika Witkowska)

2 czerwca (czwartek), godz. 19.00 Chorwacja – czego nie widział Marco Polo?,
(Anna i Krzysztof Kobusowie)

30 czerwca (czwartek), godz. 19.00 Śladami Marco Polo. Chiny poza utartymi szlakami,
(Anna i Marcin Szymczakowie)

4 sierpnia (czwartek) godz. 19.00 Na andyjskich ścieżkach – Boliwia, Chile, Peru,
(Anna i Marcin Szymczakowie)

8 września (czwartek), godz. 19.00 Nowa Zelandia – tam, gdzie zaczyna się dzień,
(Anna i Marcin Szymczakowie)

———————————————————————————————————————————————————————

Archiwum 2. edycji cyklu “In Mundo w Lunie”

W tym sezonie slajdowym (od października 2014 r. do marca 2015 r.) przejechaliśmy wzdłuż Afrykę, weszliśmy na wulkany Meru i Kilimandżaro, zachwyciliśmy się krajobrazami i przyrodą Nowej Zelandii, poznaliśmy Wyspy Japońskie, powędrowaliśmy przez Himalaje Nepalu, przejechaliśmy rowerem przez tadżycki i afgański Pamir, poznaliśmy południowy kraniec Afryki, dotarliśmy po zamarzniętej rzece do himalajskiego rejonu Zanskar, odwiedziliśmy mało znany Oman, dojechaliśmy autem z Polski do Maroka, odbyliśmy niełatwy rejs jachtem w Arktyce, pojechaliśmy rowerem (a czasem go prowadziliśmy) na Ural, zobaczyliśmy najpiękniejsze miejsca w Norwegii, przejechaliśmy 2500 km pieszo przez Iran, zdobyliśmy K2 – drugą górę Ziemi, spędziliśmy zimę w syberyjskim Jakucku, przejechaliśmy małym Fiatem przez Afrykę, odbyliśmy rowerową wyprawę z Alaski na południe, przejechaliśmy  w 888 dni dookoła świata,  zmęczyliśmy się podczas ekstremalnej wyprawy rowerowej przez Australię.

16 października (czwartek), godz. 18.00  Przemierzyć Afrykę: Kair – Kapsztad
(Małgorzata i Marcin Złomscy)

23 października (czwartek), godz. 18.00  Od śniegów Kilimandżaro do plaż Zanzibaru
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

6 listopada (czwartek), godz. 18.00 Nowa Zelandia – między kiwi a oposami
(Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas)

13 listopada (czwartek), godz. 18.00 Wyspy Japońskie – od tropików Okinawy po Fuji
(Anna i Marcin Szymczakowie)

20 listopada (czwartek), godz. 18.00 Nepal – podniebna kraina Himalajów
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

27 listopada (czwartek), godz. 18.00 Dwie twarze Pamiru – rowerem przez Tadżykistan i Afganistan
(Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik)

4 grudnia (czwartek), godz. 18.00 RPA, Suazi, Lesotho – na krańcu Afryki
(Małgorzata i Marcin Złomscy)

11 grudnia (czwartek), godz. 18.00  Chadar – lodowym szlakiem do Zanskaru
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

18 grudnia (czwartek), godz. 18.00 Oman – w krainie pachnącej kadzidłem
(Anna i Marcin Szymczakowie)

8 stycznia (czwartek), godz. 18.00 3000 mil do Maroka
(Anna i Marcin Szymczakowie)

15 stycznia (czwartek), godz. 18.00 Arktyczny rejs – jachtem u Czukczów, Eskimosów i Inuitów
(Monika Witkowska)

22 stycznia (czwartek), godz. 18.00 Rower góral i na Ural
(Dominik Szmajda)

29 stycznia (czwartek), godz. 18.00 Norwegia – zew północy
(Konrad Konieczny)

5 lutego (czwartek), godz. 19.00 Góry lodu i ognia – 2500 km pieszo przez pustkowia Iranu
(Łukasz Supergan)

12 lutego (czwartek), godz. 19.00 K 2 – Góra Marzeń
(Darek Załuski)

26 lutego (czwartek), godz. 19.00 Jakuck – syberyjska stolica zimna
(Michał Książek)

5 marca (czwartek), godz. 19.00 Po drodze  – jak “Mały Fiat” podbił Afrykę
(Arkady Fiedler)

12 marca (czwartek), godz. 19.00 Rowerem z Alaski na południe
(Piotr Strzeżysz)

19 marca (czwartek), godz. 19.00 Byle dalej czyli w 888 dni dookoła świata
(Marta Owczarek i Bartek Skowroński)

26 marca (czwartek), godz. 19.00 Walkabout. Rowerem przez Canning Stock Route – Australia
(Mateusz Waligóra)

———————————————————————————————————————————————————————

Archiwum 1. edycji cyklu “In Mundo w Lunie”

Od października 2013 w warszawskim kinie Luna rozpoczęliśmy cykl slajdów podróżniczych. W programie cyklu  w 2013 prezentowaliśmy pokazy slajdów z Tybetu, Patagonii, Indii, Indonezji, Wenezueli, Birmy, Tajlandii, Kambodży, Nowej Zelandii, syberyjskiej Jakucji, Andów: Boliwii, Chile, Peru, himalajskiego królestwa Zanskar, wysp Pacyfiku.od stycznia 2014 r. dzięki pokazom slajdów wyruszyliśmy do  Chin, Turcji zachodniej, zdobyliśmy Mount Everest, przejechaliśmy  9000 km w Namibii, odbyliśmy trochę szaloną podróż samochodową do Afryki zachodniej, poznaliśmy miejsca leżące nad Gangesem, podróżując przez bezdroża Kaukazu dotarliśmy do Armenii i Gruzji, powłóczyliśmy się po  Nowej Zelandii.

5 października (sobota) zainaugurowaliśmy cykl trzema pokazami, które darzymy szczególnym sentymentem. Podczas jednego dnia odkryliśmy niezwykłą różnorodność Indii,  podróżowaliśmy legendarnym Jedwabnym Szlakiem aby dotrzeć do Tybetu, a magiczną Patagonię przemierzyliśmy w rytmie argentyńskiego tanga.

5 października (sobota)

16.00 Tybet – jedwabnym szlakiem na Dach Świata
(Anna i Marcin Szymczakowie)

18.00 Patagonia – droga na Południe
(Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski)

20.00 Namaste India! Mozaika kultur, religii i krajobrazów
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

Tybet – jedwabnym szlakiem na dach świata Patagonia Taj Mahal

10 października (czwartek), godz. 19.00 Indonezja – w cieniu wulkanów
(Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski)

17 października (czwartek), godz. 19.00 Wenezuela o smaku mango
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

24 października (czwartek), godz. 19.00  Smoki i smoczki. Birma, Tajlandia, Kambodża
(Anna i Krzysztof Kobusowie)

14 listopada (czwartek), godz. 19.00 Nowa Zelandia – tam gdzie zaczyna się dzień
(Anna i Marcin Szymczakowie)

21 listopada (czwartek), godz. 19.00 Syberyjskie wędrówki – Jakucja
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

5 grudnia (czwartek), godz. 19.00 Na andyjskich ścieżkach – Boliwia, Peru, Chile
(Anna i Marcin Szymczakowie)

12 grudnia (czwartek), godz. 19.00 Powroty w Himalaje – Zanskar,
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

19 grudnia (czwartek), godz. 19.00 Pacyfik – wyspy szczęśliwe
(Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski)

9 stycznia (czwartek), godz. 19.00 Śladami Marco Polo – Chiny poza utartymi szlakami
(Anna i Marcin Szymczakowie)

16 stycznia (czwartek), godz. 19.00 Turcja zachodnia – na styku Europy i Azji,
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

30 stycznia (czwartek), godz. 19.00 Mt Everest – mity i fakty o górze gór
(Monika Witkowska)

6 lutego (czwartek), godz. 19.00  Namibia – 9000 km afrykańskiej przygody
(Anna i Krzysztof Kobusowie)

20 lutego (czwartek), godz. 19.00 Afrykańska odyseja – osobową Toyotą przez Saharę
(Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski)

27 lutego (czwartek), godz. 19.00 Ganges – z biegiem świętej rzeki,
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

6 marca (czwartek), godz. 19.00 Na bezdrożach Kaukazu – Armenia i Gruzja
(Anna i Marcin Szymczakowie)

13 marca (czwartek), godz. 19.00 Nowa Zelandia – 7500 km campervanem
(Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski).

Zapisz