Aktualności

16.11. kino Wisła “Długodystansowe szlaki Polski”

Zapraszamy w czwartek, 16 listopada o godz. 19.00 na spotkanie z Łukaszem Superganem pt.: “Długodystansowe szlaki Polski”. Pokaz odbędzie się w ramach XI sezonu Spotkań Podróżniczych In Mundo, kino Wisła pl. Wilsona 2, Warszawa, bilet normalny: 23 zł, bilet ulgowy: 19 zł. KUP BILET

W Polsce mamy około 80 tysięcy kilometrów szlaków turystycznych. Zazwyczaj wybieramy te, które można pokonać w ciągu jednego dnia. Łukasz Supergan zachęca do podjęcia wyzwania wielodniowej wędrówki, opowiadając o najpiękniejszych szlakach długodystansowych wytyczonych na obszarze naszego kraju. Począwszy od wybrzeża Bałtyku i pojezierzy, poprzez pas nizin centralnej Polski, aż po wyżyny, pogórza i pasma górskie południa kraju. W 2020 roku Łukasz Supergan stworzył bazę długich szlaków w Polsce. 2 lata później poświęcił im książkę.

Łukasz Supergan – organizator wypraw długodystansowych, przewodnik, autor, fotograf. Ukończył pierwsze w historii samotne przejście Karpat, jako pierwszy przeszedł 2300 km przez irańskie góry Zagros, zrealizował zimowy i letni trawers Islandii, przeszedł grań Pirenejów, Izraelski Szlak Narodowy, Alpy, zimowe przejście 1100 km górami Polski. Spędził łącznie 3 lata w Azji i na Bliskim Wschodzie.