Aktualności

17.11 kino Wisła “Tuk-tukiem przez Sri Lankę” Byle Dalej

Zapraszamy w czwartek, 17 listopada o godz. 19.00 na spotkanie z Martą Owczarek i Bartkiem Skowrońskim pt.: “Tuk-tukiem przez Sri Lankę”. Pokaz odbędzie się w ramach X edycji spotkań podróżniczych In Mundo, kino Wisła pl. Wilsona 2, Warszawa KUP BILET (normalny 23 zł, ulgowy 19 zł).

Jako środek transportu po dawnym Cejlonie dla czteroosobowej rodziny posłużył trzykołowy, zielony cud hinduskiej motoryzacji. Stylowa linia, przestronne wnętrze, nawet fotelik samochodowy udaje się zainstalować. Tuk tuk imponująco prezentuje się wśród starożytnych buddyjskich stup. Doskonale radzi sobie w terenie: zarówno wśród herbacianych pól jak i na piaszczystych plażach. Przyspieszenie też niczego sobie, umożliwia ucieczkę przed zbyt ciekawskim słoniem. Dociera również na  północny kraniec wyspy – terytorium Tamilskich Tygrysów.

Zapraszamy na słodko gorzką opowieść o tropikalnym raju, który za fasadą hoteli kryje tragedie niedawnej wojny domowej i kryzys ekonomiczny. Za kilka dni nastąpi zamach stanu i Sri Lanka znów zniknie z turystycznej mapy.

Marta Owczarek i Bartek Skowroński – autorzy książki „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata” oraz „Pod stopami słońca”, od ponad dziesięciu lat żyją w podróży. Przemierzali świat motocyklami, a kiedy pojawiła się ich córka Zosia przesiedli się do kampera. Dwa lata temu dosiadł się do nich syn Janek. Tym razem postanowili całą czwórką przetestować nowy środek transportu – trzykołowego tuk tuka.