Aktualności

2.12. kino Wisła “Etiopia – śladami Arki Przymierza”

Zapraszamy w czwartek, 2 grudnia o godz. 19.00 na pokaz slajdów Bartka Rubika pt.: “Etiopia – śladami Arki Przymierza”. Pokaz odbędzie się w ramach IX edycji spotkań podróżniczych In Mundo. Odkrywaj z nami świat, kino Wisła pl. Wilsona 2, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 20 zł. KUP BILET

Etiopia to jeden z najbardziej fascynujących krajów Czarnego Kontynentu, a także drugi najstarszy chrześcijański kraj świata; Etiopczycy wierzą, że są strażnikami legendarnej Arki Przymierza.

Podczas pokazu między innymi:

– weźmiemy udział w mistycznych obchodach etiopskich Świąt Bożego Narodzenia w skalnych kościołach w Lalibeli

– w historycznym mieście Gondar będziemy świadkami obchodów uroczystego święta Timkat (Epifania: upamiętnienie chrztu Chrystusa w Jordanie)

– złożymy wizytę u plemiona Hamer w Dolinie Omo i weźmiemy udział w rytuale inicjacyjnym, podczas którego młody mężczyzna musi kilkukrotnie przebiec po grzbietach byków

– zobaczymy wulkan Erta Ale, jeden z niewielu na świecie kraterów wulkanicznych z płynną lawą

– odwiedzimy największy w kraju targu khatu czyli lokalnego środka odurzającego

– wyruszmy na treking w górach Simien gdzie spotkamy endemiczne gatunki małp Gelada

– będziemy wspinać się do zawieszonych nad przepaściami kościołów w Tigray

– zagubimy się w labiryncie uliczek warownego muzułmańskiego miasta Harar.

Bartek Rubik – z zamiłowania fotograf dokumentujący zwyczaje i tradycje mieszkańców w różnych zakątkach świata. Tematem jego fotoreportaży są przede wszystkim ceremonie, rytuały oraz festiwale religijne i kulturowe. Najchętniej wraca do Peru, Boliwii, Indii oraz Etiopii.