Aktualności

26.10. kino Wisła “Indonezja w cieniu wulkanów”

Zapraszamy w czwartek, 26 października o godz. 19.00 na spotkanie z Marcinem Złomskim pt. “Indonezja w cieniu wulkanów”. Pokaz odbędzie się w ramach XI sezonu Spotkań Podróżniczych In Mundo, kino Wisła pl. Wilsona 2, Warszawa, bilet normalny: 23 zł, bilet ulgowy: 19 zł. KUP BILET

Indonezja to ponad siedemnaście tysięcy wysp rozdzielających wody Pacyfiku od Oceanu Indyjskiego. Dzięki naturalnym barierom, które przez wieki ograniczały wzajemne wpływy każda z wysp jest inna – krajobrazowo, kulturowo i religijnie.
Podczas pokazu będziemy podziwiać pokrytą gęstą dżunglą Sumatrę, w której żyją orangutany i ludy praktykujące niegdyś kanibalizm; Jawę, gdzie zamglony wschód słońca nad buddyjską świątynią Borobudur przeniesie nas w świat tradycyjnych obrzędów; wyspę Bali, gdzie oprócz pięknych plaż odnajdziemy kolorowe hinduistyczne świątynie i światełka łodzi rybackich wypływających na nocny połów; Lombok, wokół którego rozciągają się rajskie wysepki Gili i gdzie odbędziemy trekking na imponujący wulkan Rinjani. Odwiedzimy też Flores. Tutaj porozmawiamy z duchami zmarłych nad kolorowymi jeziorami, a na wyspie Timor dotrzemy do tradycyjnych wiosek, w których do dziś władzę sprawują królowie.  

Małgorzata i Marcin Złomscy
Ona – doktor socjologii. On – kontrabasista z dyplomem Akademii Muzycznej. Od lat zapaleni globtroterzy. Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie, ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Od niedawna podróżują w piątkę: z córką Zosią oraz synami Leonem i Antkiem.
Zawodowo zajmują się organizacją i pilotowaniem wypraw do obu Ameryk, Azji i Afryki. Są autorami pokazów slajdów, które prezentują na festiwalach podróżniczych, w szkołach, muzeach, bibliotekach, domach kultury w całej Polsce. Organizują cykl spotkań podróżniczych IN MUNDO w kinie Wisła w Warszawie. Prowadzą Siedlisko Olenderskie na Mazowszu. Wydali album fotograficzny „Indonezja. W cieniu wulkanów”.