Aktualności

30.11. kino Wisła “Indie Południowe w kalejdoskopie”

Zapraszamy w czwartek, 30 listopada o godz. 19.00 na spotkanie z Bartkiem Rubikiem pt.: “Indie Południowe w kalejdowskopie”. Pokaz odbędzie się w ramach XI sezonu Spotkań Podróżniczych In Mundo, kino Wisła pl. Wilsona 2, Warszawa, bilet normalny: 23 zł, bilet ulgowy: 19 zł. KUP BILET

Indie Południowe to wyjątkowa mieszanka kultur, wierzeń, krajobrazów, kolorów i zapachów. Zapraszam w podróż po tym niezwykle różnorodnym zakątku świata. Podczas pokazu m.in.: weźmiemy udział w obchodach karnawału w Goa; odwiedzimy największą pralnie świata w Mumbaju; zobaczymy obchody święta Pooram w indyjskim stanie Kerala, w których główną rolę grają… słonie; będziemy świadkami mistycznych ceremonii Theyyam i Bhuta Kola, podczas których tancerze poprzez trans kontaktują się z bóstwami; pobiegniemy w zawrotnym tempie podczas tradycyjnego wyścigu bawołów w stanie Karnataka; weźmiemy udział w szalonym, transowym festiwalu Kodungalloor Bharani ku czci bogini Kali; odwiedzimy najwyżej na świecie położoną plantację i manufakturę herbaty, która pamięta jeszcze czasy brytyjskich Rajów; zatopimy się w soczystej zieleni tropikalnych rozlewisk znanych jako Kerala Backwaters.

Bartek Rubik – z zamiłowania fotograf dokumentujący zwyczaje i tradycje mieszkańców w różnych zakątkach świata. Tematem jego fotoreportaży są przede wszystkim ceremonie, rytuały oraz festiwale religijne i kulturowe. Najchętniej wraca do Peru, Indii oraz Etiopii.