Aktualności

7.12. kino Wisła “Cypr. Cztery państwa na jednej wyspie”

Zapraszamy w czwartek, 7 grudnia o godz. 19.00 na spotkanie Kubą Rybickim pt.: “Cypr. cztery państwa na jednej wyspie”. Pokaz odbędzie się w ramach XI sezonu Spotkań Podróżniczych In Mundo, kino Wisła pl. Wilsona 2, Warszawa, bilet normalny: 23 zł, bilet ulgowy: 19 zł. KUP BILET

Cypr kojarzy się ze słońcem, plażingiem i ewentualnie Afrodytą. To oczywiście słuszne skojarzenia, ale nie pójdziemy ich tropem. Trzecia największa wyspa Morza Śródziemnego to jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Europie. Choć leży przecież w Azji. Cypr to kraj paradoksów. A nawet dwa kraje, bo pół wyspy zajmuje nieuznawana przez (prawie) nikogo Turecka Republika Cypru Północnego. Do tego przez sam środek przebiega “ziemia niczyja”, strefa buforowa, dzieląca na pół również Nikozję – ostatnią podzieloną stolicą na świecie.

Żeby zrozumieć ten galimatias, trzeba poukładać wszystko od początku, odpowiadając również na podstawowe pytanie – co było pierwsze: Cypr czy cyprysy?

Zapraszamy na reportażową opowieść o wyspie, która oferuje dużo więcej, niż słońce, piasek i morze.

Jakub Rybicki – z zawodu podróżnik, fotograf i dziennikarz, pasjonat krajów byłego ZSRR i Bliskiego Wschodu.

Laureat światowych nagród fotograficznych, m.in Travel Photographer of The Year. Współpracownik National Geographic, magazynów i portali podróżniczych, współautor podkastu o odpowiedzialnym podróżowaniu “Dobra Podróż”.  Ambasador marki Olympus (OM System) Zawodowy storyteller, mówca i pilot wycieczek.

Alpinista, w 2016 roku podjął próbę zdobycia drugiego najwyższego niezdobytego szczytu świata. Rowerem przejechał w zimie m.in. jezioro Bajkał i Grenlandię. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna. Rowerem, pieszo, konno i samochodem odwiedził jak dotąd 70 krajów.

www.jakubrybicki.pl

facebook: https://www.facebook.com/StoriesToldWithVision/

instagram https://www.instagram.com/jakubrybicki/

podcast “Dobra podróż” na Spotify: https://spoti.fi/34c7C7y i YT: subskrybuj_dobrapodroz