Aktualności

9.11. kino Wisła “YVYpóra. Twarze Paragwaju”

Zapraszamy w czwartek, 9 listopada o godz. 19.00 na spotkanie z Tomaszem Owsianym pt.: “YVYpóra. Twarze Paragwaju”. Pokaz odbędzie się w ramach XI sezonu Spotkań Podróżniczych In Mundo, kino Wisła pl. Wilsona 2, Warszawa, bilet normalny: 23 zł, bilet ulgowy: 19 zł. KUP BILET

YVYpóra. Twarze Paragwaju to wciągający pokaz reporterski, ilustrowany profesjonalnej jakości fotografiami i filmami. Duża porcja wiedzy i pełen wachlarz emocji. Przedstawiane w nim portrety poszczególnych społeczności oraz inspirujących postaci ukazują różnorodne oblicza dzisiejszego Paragwaju. Rządzące nim mechanizmy i prawidła. Są też okazją do bardziej uniwersalnych pytań o swobody, prawo do ziemi i do własnej odrębności. Tomasz Owsiany jako lubiany i ceniony prelegent jest gwarancją barwnej i gładko płynącej opowieści, której słucha się z prawdziwą przyjemnością.

Tomasz Owsiany – autor książek „Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej” (Muza, 2020), „Pod ciemną skórą Filipin” (Muza, 2017) oraz „Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie” (Bernardinum, 2014). Swoje teksty i fotografie publikował m.in. na łamach „Kontynentów”, „Tygodnika Powszechnego”, „Podróży” oraz miesięcznika „Poznaj Świat”.

Gościł w wielu ogólnopolskich i lokalnych rozgłośniach radiowych oraz programach telewizyjnych na antenie TVP2, TVP3, TVN24Bis, Onetu oraz telewizji regionalnych. Występował w popularnych podcastach, m.in. „Dziale Zagranicznym” oraz „Podróżach Bez Paszportu”. Rozmowy z autorem były publikowane przez wiodące portale internetowe, w tym Wirtualną Polskę i Gazetę.pl.