Magiczna Arabia. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman

Kiedyś podróżowaliśmy we dwójkę, lecz w lipcu 2007 roku przyszła na świat Iga. Już po niedługim czasie w naszych głowach zaczęły pojawiać się myśli o wspólnym dalszym wyjeździe z naszym maluchem. Zasiedliśmy nad Atlasem Geograficznym Świata i zadumaliśmy się… i nasze oczy skierowały się na Oman…

Cóż wiemy o tym kraju, oprócz tego, że jako jedyny na świecie zaczyna się na literę „O”? Pewnie niewiele, zapraszamy się więc na pokaz slajdów z tej egzotycznej krainy, aby przekonać się, że ma do zaoferowania mnóstwo pięknych miejsc – piaszczyste wydmy, klifowe wybrzeża, kolonialne fortyfikacje… Odwiedzimy barwne bazary, gdzie handlują tradycyjnie ubrani Omańczycy oraz miasta o niespotykanej architekturze. Będziemy obserwować dziko żyjące zwierzęta – żółwie, delfiny i wędrowne ptaki; podziwiać zachód słońca na najwyższych wydmach w kraju, a także wędrować po górach Al-Jabal al-Akhdar.

W Omanie byliśmy z siedmiomiesięczną Igą, a kilka lat później, gdy w naszej rodzinie pojawił się Jaś postanowiliśmy ponownie wyruszyć na Półwysep Arabski. Już z dwójką dzieci, odwiedziliśmy sąsiadujące z Omanem, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zobaczyliśmy tu zupełnie inny świat – tętniące życiem nowoczesne metropolie, piękne meczety i wielokulturową mieszankę mieszkających tam ludzi.

Zapraszamy na podróż po oazie tradycji i dynamicznej nowoczesności.

Pokaz autorstwa Anny i Marcina Szymczaków